Yağ ve Kalori Yaktıran Meyvelerin Listesi

Yağ ve Kalori Yaktıran Meyvelerin Listesi
Fazladan kilo vermeye mi çalışıyorsun? Bu konuda zayıf Ümraniye escort bayanların size bazı tavsiyeleri var. Bazı meyveler yağ kaybına katkıda bulunur ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olarak onları sağlıklı kilo kaybı için mükemmel hale getirir. Tüm yiyecekler kalori içerir, ancak vücutta sindirildiklerinde içerdikleri kaloriden daha fazla kalori yakan bazıları vardır. Bunlar negatif kalorili yiyecekler olarak bilinir ve bazı meyveler bu arzu edilen listede yer alır.

Elma


Bir elma " negatif kalorili " bir besinolarak kabul edilir, çünkü yukarıda bahsedildiği gibi, bu meyveyi sindirirken yakılan kaloriler, meyvenin içerdiği kalorilerden daha yüksektir.

Karpuz


Elmalarda olduğu gibi, karpuz da sindirildiğinde içerdiği kaloriden daha fazla kalori gerektirir. Ayrıca içerdiği kalorileri önemli ölçüde azaltan ve yağ yakma yeteneklerini artıran yüksek su içeriğine sahiptir.

Çilek


Bu kırmızı, tatlı ve lezzetli meyve, daha uzun süre tok hissetmemizi sağlarken toksinleri yok etmeye yardımcı olan yüksek lif ve su içeriğiyle kilo vermek için mükemmel bir başka bileşendir.

Ananas


Kilo vermenize yardımcı olacak bir başka mükemmel meyvedir ve birçok diyet ve kilo verme planı, kalori yakmak ve vücudu en iyi durumda tutmak için temel bir bileşen olarak ananas içerir. Ananasın kilo vermede bu kadar etkili olmasının nedeni, suyunda ve etinde bulunan ve doğal olarak yağ yakmaya ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan bir madde olan bromelain içermesidir.

Greyfurt


Bu meyve besin maddeleri ve vitaminler, özellikle C vitamini açısından zengindir ve birçok kilo verme diyet planında yer alması gereken başka bir meyvedir. Bu, esas olarak, vücudu fazla kalori olmadan temizlemeye yardımcı olan güçlü doğal idrar söktürücü özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca kalsiyum, lif, antioksidanlar ve potasyum içeren çok sağlıklı bir meyvedir.